Můj objev z "mládí"

a pokud něco jiného, tak sem :)
Darja
Pi-Gi čajík
Pi-Gi čajík
Příspěvky: 156
Registrován: 20 úno 2011, 17:48
Velikost sbírky: 28507
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Můj objev z "mládí"

Příspěvek od Darja » 21 čer 2011, 10:47

Když jsem byla u rodičů, objevila jsem poklad. Se sestrou jsme jako malé sbíraly různé obaly, etikety, ubrousky a další věci. Pak se to strčilo do krabice a trochu jsme na to zapomněly. Tak jsem teď zírala, co tam všechno je. Chci se s vámi podělit o pohled na 30 let staré obaly. Je to nostalgické a ceny jsou také zajímavé.:-) Najdete je na tomto odkazu:

http://darcaj.webnode.cz/sbirka-k-vymen ... nd-labels/

Nechtěla jsem se s nimi loučit, ale přeci jen čajíky vítězí. A tak jsem se rozhodla zkusit najít nějakého sběratele, který by měl zájem. Neznáte prosím někoho?

Děkuju předem, Darja

Popelka
Pi-Gi čajík
Pi-Gi čajík
Příspěvky: 109
Registrován: 22 čer 2007, 19:20
Velikost sbírky: 6000
Bydliště: Česká Lípa

Re: Můj objev z "mládí"

Příspěvek od Popelka » 21 čer 2011, 12:09

Darjo,
tak takovéhle znovunalezené poklady miluju!!! Jako dítě jsem taky "fušovala" do různých sběratelských odvětví, včetně těch čokolád i žvýkaček.....člověku to úplně připomene mládí i se všemi těmi chutěmi! Bohužel sběratele neznám, ale pokud by ses prolistovala časopisem, který vydává KSK, nebo se na někoho odtud obrátila, určitě by Ti rádi poradili. Věřím, že nejeden z Tvých pokladů by tam jistě došel náležitého docenění :)

Uživatelský avatar
Evaluka
Pravý černý čaj
Pravý černý čaj
Příspěvky: 369
Registrován: 22 čer 2007, 19:08
Velikost sbírky: 38199
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj objev z "mládí"

Příspěvek od Evaluka » 21 čer 2011, 13:14

Teda tak to jsou skvělé obaly. Asi bych se jich na Tvém místě z nostalgie nevzdala, ale i přesto, že bych to nesbírala, nechala bych si je. Je to bomba, úplně koukám. Možná by bylo vtipné pokud obdarováváš dárkem starší osobu koupit nový opbsah a přebalit do starého, třeba čokoládu, která je hygienicky ve staniolu. Pokud by si chtěla něco vyměnit za čaje tak nějaký ten obal bych brala.
Naposledy upravil(a) Evaluka dne 21 čer 2011, 13:23, celkem upraveno 1 x.
Eva

Uživatelský avatar
svitkatka
Královna/Král čajů
Královna/Král čajů
Příspěvky: 1341
Registrován: 30 led 2008, 19:44
Velikost sbírky: 45751

Re: Můj objev z "mládí"

Příspěvek od svitkatka » 21 čer 2011, 13:15

:clap :clap Darjo, nádhera! Také jsem kdysi podobné "poklady" měla, jen nevím, kde jim je konec a také jsem úplně zapomněla na žvýkačky BAJO. :chuckle :chuckle

Uživatelský avatar
Semmi
Obarvená vodička
Obarvená vodička
Příspěvky: 67
Registrován: 20 čer 2007, 09:59
Velikost sbírky: 5962
Bydliště: Praha 9
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj objev z "mládí"

Příspěvek od Semmi » 21 čer 2011, 13:54

zkus klub sběratelů kuriozit, ale krásně jsem si zavzpomínala čokoláda Barila mňam

Uživatelský avatar
Vydřička
Královna/Král čajů
Královna/Král čajů
Příspěvky: 882
Registrován: 02 srp 2007, 14:39
Velikost sbírky: 52000
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj objev z "mládí"

Příspěvek od Vydřička » 21 čer 2011, 19:27

Vzhledem k tomu, že mám doma malou sbírku čokoládových obalů - asi 4 tisíce - tak mne staré obaly přímo nadchly. Pamatuju si je jako dítě a nyní je pracně sháním.
Co si za ně představuješ? Ráda se dohodnu na výměně či odprodeji.
Jana
http://www.tea-caj.wbs.cz - tady si můžete vybírat

Darja
Pi-Gi čajík
Pi-Gi čajík
Příspěvky: 156
Registrován: 20 úno 2011, 17:48
Velikost sbírky: 28507
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj objev z "mládí"

Příspěvek od Darja » 21 čer 2011, 20:21

Děkuju vám moc za ohlasy, rady i váš zájem. Jsem moc ráda, že můžu těmito obaly udělat radost i vám. Ani nevím, jestli se dostanu na KSK, protože už několik zájemců je. Takže vybírejte už konkrétně, ať vám je můžu postupně odkládat, či případně vás bohužel zklamat, že už ty vámi vybrané obaly nejsou.

No, bylo to pro mě velké dilema se rozhodnout, zda je proměním, nebo si je nechám. Lákalo mě to si je nechat, ale nakonec jsem se rozumem rozhodla jinak. Prodávat je nechci, peníze se pak utratí třeba i za něco jiného než člověk původně plánoval. Proto chci díky těmto obalům a štítkům obohatit svoji čajovou sbírku. Budu moc ráda, když budou u někoho, kdo je ocení a budou mu dělat radost.

A takovýto mám ceník:

velký obal od fialové Zory: 10 čajíků
velké obaly od čokolád: 5 čajíků
menší obaly od čokolád: 2-4 čajíky (dle velikosti)
obaly od bonbonů: 4 čajíky
obaly od jednotlivých žvýkaček a bonbonů, obrázky ze žvýkaček, obrázky z perníků: 1 čajík Čert a Mikuláš z perníku: 2 čajíky
velké obaly od žvýkaček, rozetky, štítky z potravin a nápojů, obaly od mýdel: 2 čajíky

Těším se na výměny, ráda se s vámi podělím o svou radost. Na svém webu si určitě pro jeho "ozdobu" obaly na památku nechám.:-)

Uživatelský avatar
Jana Hůlka
Pi-Gi čajík
Pi-Gi čajík
Příspěvky: 124
Registrován: 13 lis 2008, 16:16
Velikost sbírky: 9158
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj objev z "mládí"

Příspěvek od Jana Hůlka » 23 čer 2011, 09:09

Myslím si, že všichni, co tady jsme na foru, jsme svou sběratelskou vášeň měly už jako děti. Nejen s čajíky - já si teda jako dítko pamatuji jen pigi černý. :coffee
Sama mám krabici plnou ubrousků, čokolád, ale vždy, když jsem se to rozhodla vyhodit, tak jsem si "mini" sbírku opět roztřídila - zajímavé že pokaždé jinak. Výrobce, datum, velikost :chuckle a s blaženým pocitem, jaký mám doma poklad, jsem opět krabici uložila na místo.
Dneska bude asi znovu otevřena.
Pro vydřičku: Jani - vím, že tam mám hodně staré přebaly čokolád, které jsou ještě z mamčina mládí, myslím rok 60 plus mínus. Také nějaké ze švýcar a bulharska. Podívám se a myslím si, že u Tebe by měly čestnější místo.

Uživatelský avatar
Jana Hůlka
Pi-Gi čajík
Pi-Gi čajík
Příspěvky: 124
Registrován: 13 lis 2008, 16:16
Velikost sbírky: 9158
Bydliště: Česká Třebová
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj objev z "mládí"

Příspěvek od Jana Hůlka » 23 čer 2011, 14:56

Krabice je přede mnou a část těch nejstarších jsem pro ukázku naskenovala:
http://cajovky.webnode.cz/cokolada/
Bohužel až tam mi moje paměť nesahá, byla jsem ještě na hřébkách, jak říká můj otec.
Ten nejstarší, co mám je datován na 3.6.1966 a není z bulharska, jak jsem psala, ale jugoslávie, trochu jsem se sekla. Zeměpis mi nikdy nešel :chuckle
Na dalších už bohužel nikde není vidět datum, tak nevím. Třeba je to jen ošuntělý mladík.

Tímto se také omlouvám Darje, že jsem se jí takhle vkradla do tématu.

Uživatelský avatar
Stáňa
Moderator
Moderator
Příspěvky: 1424
Registrován: 18 čer 2007, 14:41
Velikost sbírky: 42000
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj objev z "mládí"

Příspěvek od Stáňa » 23 čer 2011, 22:06

Jani, tu hořkou Zoru a Orietu, taktéž od Zory, pamatuju ze svého mlada - tipuju r. 70 - 75 (ikdyž nevylučuju, že byly v oběhu už dřív, ale já si je pamatuju tak z téhle doby, kdy jsem si občas začala čokolády kupovat sama z kapesného :mrk ), ty orioňácké budou podle mého odhadu ještě starší.
*Stáňa*

Darja
Pi-Gi čajík
Pi-Gi čajík
Příspěvky: 156
Registrován: 20 úno 2011, 17:48
Velikost sbírky: 28507
Bydliště: Ostrava
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj objev z "mládí"

Příspěvek od Darja » 24 čer 2011, 06:17

Nic se neděje, Jani, naopak je fajn, že jsi své čokoládky vytáhla a s námi se o ně podělila. Jsou fakt krásné. Směju se tu, protože ty moje jsou proti tomu úplné "mladice". Ty Tvé už určitě patří mezi sběratelké skvosty. Pátrám v paměti, ale jen jeden obal z nich mi něco říká. Tak jsem se hezky pokochala.:-) Děkuju.


Jana Hůlka píše:Krabice je přede mnou a část těch nejstarších jsem pro ukázku naskenovala:
http://cajovky.webnode.cz/cokolada/
Bohužel až tam mi moje paměť nesahá, byla jsem ještě na hřébkách, jak říká můj otec.
Ten nejstarší, co mám je datován na 3.6.1966 a není z bulharska, jak jsem psala, ale jugoslávie, trochu jsem se sekla. Zeměpis mi nikdy nešel :chuckle
Na dalších už bohužel nikde není vidět datum, tak nevím. Třeba je to jen ošuntělý mladík.

Tímto se také omlouvám Darje, že jsem se jí takhle vkradla do tématu.

Uživatelský avatar
Milada Němcová
Obarvená vodička
Obarvená vodička
Příspěvky: 66
Registrován: 27 zář 2009, 15:33
Velikost sbírky: 25000
Bydliště: Dačice
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj objev z "mládí"

Příspěvek od Milada Němcová » 24 čer 2011, 08:51

Můj manžel se také věnuje sbírání čokoládových obalů, tak by Vám chtěl ukázat jeho nejkrásnější poklady - pohádky od firmy Velim z 30.let a Rokoko (naskenovaná pouze větší část) z roku 1920.

Uživatelský avatar
svitkatka
Královna/Král čajů
Královna/Král čajů
Příspěvky: 1341
Registrován: 30 led 2008, 19:44
Velikost sbírky: 45751

Re: Můj objev z "mládí"

Příspěvek od svitkatka » 24 čer 2011, 10:08

:inlove :inlove Teda, ty čokolády máte všichni moc krásné, já mám u rodičů také pod postelí krabičku s obaly od čokolád, ale tak staré tam nejsou. :sun :sun :hi

Magdik
Obarvená vodička
Obarvená vodička
Příspěvky: 44
Registrován: 26 lis 2009, 12:34
Velikost sbírky: 11235
Bydliště: Neratovice

Re: Můj objev z "mládí"

Příspěvek od Magdik » 24 čer 2011, 13:17

Nádhera, taky jsem je kdysi sbírala a pak jsem je předala sestřenici, protože ta (z Třince) měla přízeň v
Polsku, Švýcarsku a Kanadě (o Poláka prostě zakopneš všude) a protože měli i "tvrdou měnu" tak i do Tuzexu - takže mi to znechutila ...
Magdik :-)

Uživatelský avatar
Maiki
Bílý čaj
Bílý čaj
Příspěvky: 471
Registrován: 18 čer 2007, 22:56
Velikost sbírky: 13475
Bydliště: Praha 6
Kontaktovat uživatele:

Re: Můj objev z "mládí"

Příspěvek od Maiki » 25 čer 2011, 09:05

Obaly jsou fantastické! Skoro jako bych si vybavila tu chuť, když jsem byla malá :-D

Odpovědět