čaj -- TEABAGS -- přebal

aneb povídání o čajových přebalech
Právě je stř led 17, 2018 16:55

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další
Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: ivana
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 0:47 
Pi-Gi čajík
Pi-Gi čajík

Velikost sbírky: 10000
Zdravím všechny sběratele!
Konečně jsem se dokopala k příspěvku do této části našeho fóra. Slíbila jsem to, už ani nevím jak dávno, Lucince a od té doby stále čekám... až bude chvilka času... až budu mít 1 000 Liptonů ve sbírce (aby bylo o čem psát)... až budu mít slušnější fotku (ha, ha, ha)... až si udělám pořádek na stránkách... poslední uzávěrka byla do konce minulého měsíce :rofl .
Tak tedy - jak napovídá můj nick, jmenuji se Ivana. Je mi pětatřicet, jsem matka tří synů (od 2 do 15 let), momentálně na MD. Před mateřskou jsem pracovala v domově důchodců jako fyzioterapeut a ergoterapeut. Pokud někdo tápe, co si pod těmito pojmy představit, tak jsem se starala o fyzickou schránku našich obyvatel (cvičení, vodoléčba, elektroléčba, masáže) a také jsem se pokoušela opečovávat jejich psychiku (zájmové aktivity, trénování paměti, zajišťování kultury, výletů, turnajů...). Moc mě to bavilo, protože mi ta práce přišla smysluplná a pestrá. A teď jsem zase vděčná za každý den, který můžu být v domácnosti, protože na nejstarším klukovi vidím jak krátký čas to dětství trvá.
Ze svých zájmů bych uvedla hned za sbíráním přebalů kynologii. Mám fenku labradorského retrívra a bernského honiče, se kterými jsem pracovala na cvičišti, dokud jsme se společně nedostaly ke zvládnutí zkoušek poslušnosti. Odchovala jsem na nich několik vrhů (jedno štěně se prohání po jakémsi řeckém ostrově - lehce mu závidím, hned bych vyměnila naše mrazy za tamních +16 stupňů). Teď jsem si uvědomila, že bernský honič není zrovna frekventované plemeno, tak kdyby náhodou někoho zajímalo jak vypadá, tady je odkaz na mé stránky (bohužel neaktualizované): http://www.silesiancountry.wz.cz/ .
Jinak mám ráda kulturu, a to v celém jejím spektru. Jsem konzument krás divadelních her, literatury, architektury, folkloru, filmu, hudby, výtvarného umění... a čokolády :chokky: . Ráda poznávám nové kraje a životy v nich. V tomto ohledu byl docela určitě vrcholný zážitek Izrael. Moooc doporučuji :yes .
Občas mě popadne chuť něco vytvořit vlastníma rukama, například květinové vazby nebo scrapbook (i když to je asi silné slovo, spíše by se hodilo koláže z fotografií a dalších materiálů)...
A miluju židovské vtipy.
Ale tady se má psát o čajích, že :chuckle ? Původně jsem několik let sbírala pro svou kamarádku stylem jednoho odloženého čaje z krabičky a vyhazovem ostatních ( :devil ) a pak někdy před třemi lety o přebalech začali mluvit i mí kluci. Zprvu jsem jim pomáhala se sháněním kontaktů na výměny a samosebou nákupem nových druhů a jak jsem jim tak pomáhala čím dál aktivněji a aktivněji... úplně je to otrávilo a čaje mi přenechali. Taková jsem příšerná matka...
Mezi značkami je jednoznačně mým favoritem Lipton. Pídím se po něm kde to jen jde. Momentálně jich mám 1145. Mezi mé největší pokládky patří 17 let staré čaje ze Severní Korey a čaje, se kterými mi chtěli udělat radost lidé z mého okolí. Pak české staré přebaly a hned v závěsu čaje ze sběratelsky málo frekventovaných zemí (Filipíny, Jordánsko, Palestina, Kazachstán, Armenie...). A také mám ráda polské a americké přebaly. Jak se vtipně vyjádřila Stáňa, mám úchylku ve vychytávání rozdílů, to se pak dmu pýchou, že jsem objevila Ameriku (do doby než zjistím, že je ten rozdíl notoricky známý :rofl ).
Čajové přebaly jsou krásný koníček, který mi přinesl mnohé, ale s jistotou mohu říci, že na celém tom mém sbírání je nejlepší to, že jsem díky němu poznala ať už virtuálně nebo osobně mnoho milých lidí, několik kamarádů a také pár přátel.
Díky.
Obrázek Obrázek

Profil E-mail   Zobrazit autorovy stránky 

Předmět příspěvku: Re: ivana
PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 1:32 
Královna/Král čajů
Královna/Král čajů

Velikost sbírky: 52000
Ivanko!
To povídáníčko je úžasné, nádherné :clap , četla jsem si ho s velkým zájmem a jsem velice ráda, že o Tobě vím zase o něco víc (např. o psech). A jen mi to potvrdilo, že jsi moc prima človíček, který je mi moc sympatický. Jen škoda, že nemám žádný extra Lipton, kterým bych Ti udělala radost, ale kdo ví, třeba se časem něco naskytne :mrk .

Profil E-mail  ICQ  Zobrazit autorovy stránky 

PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 9:56 
Pi-Gi čajík
Pi-Gi čajík

Velikost sbírky: 9158
Přesně jak píše vydřička, krásné představení.
Naivně jsem si myslela, že o tobě z našich sáhodlouhých mejlíků hodně vím. A o čokoládě jsem se dozvěděla až tady :chuckle
Jsem moc ráda, že jsem tě díky čajíčkům poznala, protože lidičky jako ty, tu naši sbírku hrozně moc obohatí. Nejen skvělou výměnou se záplavou rozdílů, ale hlavně přátelským přístupem...

Tak hlavně aby ti sbírka přinášela jen a jen samou radost. Stejně jako kluci, pejsci, cestování...
Také spousta židovských vtipů na dobrou náladu :rotfl2:

PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 14:52 
Pi-Gi čajík
Pi-Gi čajík

Holky moc děkuji za Vaše milá slova, jsem z nich trochu na rozpacích, páč zase taková hvězda nejsem :embarrassed:. Vydřičko, právě od Tebe přeci mám krásné stříbrné Liptony :sun !

PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 16:00 
Bílý čaj
Bílý čaj

Velikost sbírky: 41161
taky jsem si se zájmem přečetla. Máš u mě pořád schovaný jedenlipton z Asie, ozvu se ti , jak na tom jsme s výměnou.

http://www.kramky.cz/cajiky
http://www.katka7.wz.cz

Profil   Zobrazit autorovy stránky 

PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 16:33 
Královna/Král čajů
Královna/Král čajů

Velikost sbírky: 45751
:hand :clap Ivano, tvému představení nezbývá než složit poklonu. Napsala jsi to opravdu moc krásně. :sun

Profil E-mail    

PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 17:57 
Pravý černý čaj
Pravý černý čaj

Velikost sbírky: 15750
I mně se představení moc líbí (konečně rozpoznávám obal od čokolády v tvé ikonce pod hrnečkem) :chuckle

Profil   Zobrazit autorovy stránky 

PříspěvekNapsal: úte úno 02, 2010 18:56 
Královna/Král čajů
Královna/Král čajů

Velikost sbírky: 13475
Ivanko, krásné představení!!!!!! Nutí mne to nad sebou se zamyslet a také sem něco napsat, jsem ostuda, že jsem to už dávno neudělala!!!!!

Profil  ICQ  Zobrazit autorovy stránky 

PříspěvekNapsal: čtv úno 04, 2010 16:48 
Obarvená vodička
Obarvená vodička

Velikost sbírky: 5500
Ivana,
najprv musím povedať, že mi je hrozná hanba, že som si tvoje predstavenie všimla až teraz. Ale Ty mi snáď odpustíš. :blush Veľmi krásne si to napísala. Aj ja som si myslela, že vieme o sebe veľa, ale s tým Liptonom a čokoládou si ma prekvapila. Chcem Ti aj touto cestou poďakovať, ako si ma s veľkou trpezlivosťou zasväcovala do "tajov" Našeho spoločného koníčka. Odteraz aspoň viem, s čím Ti urobiť radosť. Prajem všetko dobré

Renča

Profil E-mail    

PříspěvekNapsal: čtv úno 04, 2010 16:49 
Bílý čaj
Bílý čaj

Velikost sbírky: 22208
Ivano, díky za představení, moc ráda jsem se o Tobě tolik dozvěděla, jen tápu v paměti, jestli jsi to byla Ty, s kým jsem řešila výrobu "biblických čajů". Asi jo, že?
Ať ti sbírka roste a děti taky.

PříspěvekNapsal: čtv úno 04, 2010 19:32 
Pi-Gi čajík
Pi-Gi čajík

Velikost sbírky: 26300
Ahoj Ivano,krásné představení i krásné fotečky,hlavně ta s dítkama,už aby bylo léto a teploučko :sun A jen tak mimochodem bych Ti s klidem hádala daleko méně,jako máma tří dětí vypadáš skvěle a velmi mladě a hlavně sympaticky :hi
A také škoda,že jsi tak daleko,tvoje profese s šikovnými ručkami a milým úsměvem ve tváři, by mi,jako invalidní důchodkyni určitě přišli vhod :chuckle

Profil E-mail    

PříspěvekNapsal: sob úno 06, 2010 1:04 
Obarvená vodička
Obarvená vodička

Velikost sbírky: 3442
Jů to se tak hezky četlo, moc hezké povídání. Já ti musím poděkovat, za to, že jsi mi v začátku mého sbírání pomohla a poslala mi nějaké čajíčky. :wasntme

Profil E-mail    

PříspěvekNapsal: ned úno 07, 2010 9:42 
Administrator
Administrator

Velikost sbírky: 42000
Ivano, o Liptonech a pejskách jsem věděla, ale o slibu a čokoláďě ne:) Kazdopadne toto ukazkove predstaveni stálo za to odkládání:) A jak soudím z ostatních přízpěvku, působíš velmi přátelsky nejen na mě. :hand

www.teabags.cz

Profil E-mail  ICQ  Zobrazit autorovy stránky 

PříspěvekNapsal: ned dub 10, 2011 20:38 
Pi-Gi čajík
Pi-Gi čajík

Ahoj kamarádi sběratelé,
mnozí to už o mně víte, ale s některými jsem zatím nemluvila či nepsala, tak tedy takto veřejně oslovuji všechny, se kterými jsem po dobu svého sbírání mohla vyměňovat čaje či e-maily. Obojí byla jednoznačně radost, moc Vám děkuji za krásné životní období.
Tento koníček jsem již z časových důvodů uzavřela, ale zůstalo mi tu mnoho krabic s čaji či přebaly pro výměnu. Pokud by se Vám něco z mých výměnných stránek hodilo, ráda cokoliv odprodám. Pro představu - české prázdné přebaly nabízím za max. 1,-Kč, zahraniční (až na malé výjimky, na které bych případného zájemce upozornila předem) za 2,-Kč. Pokud bych náhodou měla čaj ještě plný, prosila bych dvojnásobek, tedy max. 2,- Kč za plný (pokud je jeho hodnota v maloobchodě menší, pak za ni) a 4,- za zahraniční. Pokud by náhodou někdo chtěl čaje do výměn po více kusech od každého druhu, určitě by tu byla nějaká slevička...

PříspěvekNapsal: ned dub 10, 2011 22:16 
Matee čajík
Matee čajík

Velikost sbírky: 42000
Ivanko,
doufala jsem, že si to rozmyslíš, ale chápu, že v životě to tak chodí, že člověk musí změnit svoje priority, aby se mohl po čase, když ty důvody pominou, vrátit k oblíbeným koníčkům. Věřím, že si zase na čajíčky najdeš čas a budou Ti přinášet radost.
Do té doby Ti přeji co nejméně starostí a hodně a hodně životní pohody.

Odeslat nové téma Odpovědět na téma  [ Příspěvků: 20 ]  Přejít na stránku 1, 2  Další

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]