čaj -- TEABAGS -- přebal

aneb povídání o čajových přebalech
Právě je sob led 20, 2018 5:15

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Míša
PříspěvekNapsal: stř bře 06, 2013 14:19 
Obarvená vodička
Obarvená vodička

Velikost sbírky: 9000
Ahoj všem,
dovolte, abych se představila - jmenuji se Míša, pocházím z Českého ráje a čajové přebaly sbírám už asi 9 let. Moje sbírka čítá asi 1500 kusů, ale mám doma ještě spoustu nezařazených přebalů a spoustu jsem si jich objednala z obchůdku Teabags, tak už se těším až přijdou :cheer:
Kromě čajových přebalů sbírám ještě obaly od čokolád, pivní tácky a cukříky.
Ráda bych s vámi také něco vyměnila, i když asi nebudu mít žádné extra kusy a taky zatím moc nemám představu, jak výměny probíhají. Co jsem pochopila, tak svou nabídku k výměně naskenujete a umístíte např. na Rajče?
A dále jsem se ještě chtěla optat, kde kupujete ty folie na přebaly? Já si je doposud vyráběla z kancelářských košilek, ale jde to dost špatně, poslední dobou mají jiné materiály a špatně se to zažehluje, pořád se rozlepují.
Děkuji moc za přijetí do skupiny a na zodpovězení mých dotazů!

Profil E-mail    

Předmět příspěvku: Re: Míša
PříspěvekNapsal: stř bře 06, 2013 17:05 
Pi-Gi čajík
Pi-Gi čajík

Velikost sbírky: 9158
Takže tě tu u nás vítám.

K tvým otázkám - budu psát obecněji, protože co sběratel, to názor.
Skeny / stránky. Jsou sběratelé, co ze zásady volí možnost zasílání naskenovaných (nafocených) přebalů jako přílohu do emailu, a pak co máme stránky. Stačí si jich několik projet a sama se rozhodneš, co ti bude vyhovovat nejvíc. Protože pokulhávám s časem, tak tady stránky zveřejněné nemám a zasílám odkaz na ně až při výměně, aby v nich byla nabídka aktuální.

Folie: Nejlepší jsou na sběratelské kartičky (9 okýnek) a dají se sehnat normálně v papírnictví. Nebo se tady na foru domluvíme a nakoupí se jich víc za nižší ceny. To samé platí i u jiných rozměrů 8 nebo 4 okýnkové...

A jak probíhají výměny? Někdy se táhnou roky, někdy otázka pár hodin.
Dodržuji nepsané pravidlo, že pokud oslovuji sběratele s vyšší velikostí sbírky, což tady na foru je téměř každý, nechám nejdřív vybrat je, a pak teprve vybírám sama. Může se totiž stát a stává se to, že si zkrátka nevyberou a já bych měla sáhodlouhý seznam.
Pak se posílá, nebo se osobně scházíme - viz setkání.

Co se týče dalších, byť nevyřčených otázek, ty má pěkně zodpovězené Lucinka v tématu - Ať jsi nováček nebo mazák... Jak začít.
Protože k výměnám patří třeba i dobře otevřený přebal.

Ať sbírka roste :sun

Profil E-mail   Zobrazit autorovy stránky 

PříspěvekNapsal: stř bře 06, 2013 22:05 
Moderator
Moderator

Velikost sbírky: 37773
Já tě tu taky vítám :sun .
Jana už všechny tvoje dotazy zodpověděla, takže já už jen připojím, že pokud chceš zařadit do adresáře sběratelů, který vede Bohuš Získal, tak mi pošli (buď na mail nebo soukromou zprávou) jméno, adresu a pokud budeš mít webové stránky, tak i jejich adresu. Na adresy v adresáři se pak občas posílají informace o některých sběratelských akcích a můžeš je využít i k výměnám s dalšími sběrateli (ne všichni chodí sem na fórum), popř. si najít sběratelské molegy v okolí svého bydliště do domluvit se s nimi na nějaké osobní výměně.
Ať ti sbírání přináší hodně radosti a hlavně nová přátelství :sun

Profil E-mail   Zobrazit autorovy stránky 

PříspěvekNapsal: pát bře 22, 2013 11:25 
Administrator
Administrator

Velikost sbírky: 42000
Míšo, také Tě tu vítám...teprve teď koukám, že jsi už zaregistrovaná:) Takže kdyby stále nějaká otázka byla, satčí se zeptat!! Jinak Tě také vítám. A jelikož koukám, že to nemáš na Mácháč moc daleko, tak doufám, že se za náma minimálně podíváš na červnové setkání na Posláči-viz sekce srazů.

www.teabags.cz

Profil E-mail  ICQ  Zobrazit autorovy stránky 

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]