čaj -- TEABAGS -- přebal

aneb povídání o čajových přebalech
Právě je čtv led 18, 2018 0:16

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]

Autor Zpráva
 Předmět příspěvku: Verushka
PříspěvekNapsal: sob led 31, 2015 16:04 
Obarvená vodička
Obarvená vodička

Velikost sbírky: 2000
Hezký den, sběratelky a sběratelé,

už skoro rok nakoukávám na fórum a díky němu se sem tam v rámci výměny s někým maličko seznámím. Dnes jsem se rozhodla, že se konečně představím i veřejně.

Jsem Veronika, Verča, Veruška, Vero, Nika… a pro některé zahraniční kamarády Crazy Czech Girl, tedy praštěná holka z Česka. Pocházím z úpatí šumavských kopečků, kde mi kdysi dávno jedna spolužačka z gymplu ukázala desky s její krásnou sbírkou sáčků. Postrčila mě k tomu, abych sbírala také, a vzájemně jsme tak mohly začít měnit. V té době jsme u nás v Klatovech objevily krámek, kde se prodávaly na tehdejší dobu a místo unikátní kousky, a tím bylo rozhodnuto, na co padne týdenní kapesné (nebo alespoň jeho valná část).

Touha po studiu cestovního ruchu mě zavála do Prahy. Z aktivního sbírání se na pár let stalo značně pasivní a naopak z pasivní touhy po cestování se stala dobrodružná realita. Čajové sáčky zůstaly na Šumavě a já jsem se v mimoškolní době učila tři týdny španělsky ve Španělsku, měsíc pracovala v Itálii, abych splnila povinnou praxi do školy a naučila se pár slovíček. O rok později jsem se o to samé pokoušela v Řecku. V roce 2009 jsem se na půl roku přestěhovala na sever a za poslední eura ve chvilkách školního volna poznávala krásy Finska a přilehlých zemí. Když dneska vidím, co jsem si odkud mohla přivézt, trhám si vlasy :wasntme

Ve Finsku jsem potkala jednu skvělou slečnu z Nizozemska, které jsem se při dvouhodinovém saunování těsně před koncem Erasmu svěřila s mým netradičním koníčkem „z mládí“. Mijke mě ubezpečila, že u ní doma to rozhodně není koníček netradiční a rovnou za mými zády napsala jejím nizozemským kamarádům naši adresu do studentské vesnice. Jaké bylo překvapení, když mi jednou po návratu ze školy ležela za dveřmi obálka napěchovaná sáčky z celého světa. A tak začala druhá fáze sbírání.

Dneska už se snažím oba velké koníčky kombinovat, a tak u mě můžete sem tam zahlédnout sáčky, které si přivezu z baťůžkaření a serfování po gaučích v různých krásných zemích. Cestovních snů je spousta, tak snad bude spousta splněných i těch čajových.

Profil E-mail   Zobrazit autorovy stránky 

Předmět příspěvku: Re: Verushka
PříspěvekNapsal: sob led 31, 2015 17:16 
Pi-Gi čajík
Pi-Gi čajík

Velikost sbírky: 9000
Hezké počtení, ať ti oba koníčky dlouho vydrží a navzájem se doplňují.
Jana

Profil E-mail   Zobrazit autorovy stránky 

Předmět příspěvku: Re: Verushka
PříspěvekNapsal: sob led 31, 2015 21:01 
Královna/Král čajů
Královna/Král čajů

Velikost sbírky: 45751
:yes :yes Pěkné !!!

Profil E-mail    

Všechny časy jsou v UTC + 1 hodina [ Letní čas ]