JEDNOTLIVÉ KATEGORIE, TÉMATA

Nevíš kde začít, co které funkce fóra nabízí a stále neumíš vkládat fotky? Tak šup sem!
Zamčeno
Uživatelský avatar
Lucinka
Administrator
Administrator
Příspěvky: 598
Registrován: 03 kvě 2007, 19:45
Velikost sbírky: 42000
Bydliště: Holany
Kontaktovat uživatele:

JEDNOTLIVÉ KATEGORIE, TÉMATA

Příspěvek od Lucinka » 19 dub 2009, 13:34

Sekce: ČAJOVÉ PŘEBALY

NOVINKY: Zde se bavíme a snažíme upozornit na to, co je na trhu právě nového. Takže pokud jsem právě objevila horkou novinku (a přes vyhledávání jsem ji nenašla), tak zde mohu založit téma. Téma se musí jmenovat výstižně. Tzn. ne: Dneska jsem si koupila krásný čaj, ale např. Lipton strawberry nové logo. Aby každý, kdo si to přečte hned věděl o jakou značku a druh jde a jestli ho už má a nemusí do tématu lézt. Nejlepší je připojit foto. Pokud čajík máte i na výměnu, založte stejné téma v sekci na výměnu. Toto téma neslouží jako nabídka, takže prosím nereagovat typem: Jestli máš na výměnu tak odlož-toto se řeší přes PM!

ROZDÍLY: Zde platí to co u novinek, tzn. správné pojmenování a poté již detailní popis rozdílu obohacený fotografií, kde musíš brát na vědomí, že když někam vložím fotku, tak myslím na to, že ji nemůžu se svého webu smazat - ona totiž zmizne i v tom příspěvku, což ten příspěvek v podstatě znehodnotí. Pokud upozorňuji na více rozdílů, každý bude na své fotce, jelikož když pak Stáňa slučuje tyto rozdíly od Vás pod jedno téma(takto jsou upravena zamknutá témata), tak má zbytečně moc práce. A proč by jste toto měli děla? No protože pokud toto budeme dělat všichni, tak si můžeme navzájem pomoci obohatit sbírku. Protože mnoho z nás na nějaký nově zveřejněný rozdíl kouká s vyvalenýma očima a hned letí prohledávat duplikáty a s radostí ho mnohokrát najde a zařadí do sbírky. A když už bereme, tak bychom měli i dávat.

VÝMĚNA: Platí obdobná pravidla jako u novinek, tzn. hlavně stručné a výstižné názvy témat. Pokud nabízíte najednou více čajů, pokuste se pojmenovat téma značkami než napsat: čajíky z Portugalska. A nyní důležité pravidlo: Zakladatel má výsadu daný čaj nabízet bez konkurence zhruba 2 dny. Po této lhůtě mohou ostatní do již založeného tématu psát, že daný čaj nabízí také k výměně. Ale všichni zájemci, kteří se o tento čaj v daném vlákně přihlašují, budou obsloužení pouze zakladatelem vlákna (samozřejmě do vyčerpání zásob ) Pokud má někdo zájem vyměnit čajík s nějakým z dalších oferentů, může použít PM nebo e-mail.

SHÁNÍM: Viděli jste někde nebo u někoho nějaký čajík a nemůžete ho sehnat? Stačí se zeptat ostatních, zdali ho nemají ve výměně.

PORADÍTE KAM ZAŘADIT?: Každý dříve či později narazí na čajík, který netuší kam a pod co zařadit do své sbírky. Zkuste se zeptat a třeba někdo pomůže.

OBCHŮDKY A KAM NA ČAJ: Jedete na služebku, na výlet nebo na návštěvu a rádi by jste někde nakoupili čajíky a nebo zašli na čaj tam, kde nedostanete čtvercový pytlík rovnou do hrnečku? Mrkněte sem. A taky koukejte přispívat jde totiž o protislužbu :wink: !

PRODEJ: Máte něčeho víc nebo jste koupili drahou krabičku a potřebujete z ní dostat něco zpět a nebo si jen jednoduše chcete něco vydělat. Zkuste to zde. Opět platí výstižnost ve volbě názvu tématu.

Sekce: POVÍDÁNÍ O ČEMKOLIV

DRBÁRNA: Chcete někomu popřát, na něco se zeptat nebo pořešit něco co není čajové, tak tady máte možnost!

KDO JE KDO, NAŠE POKLADY A VELIKOST SBÍRKY: Zde se snad postupně každý komu je život milý (ten kdo to neudělá tak si ho podám a budu ho na každé burze otravovat tak dlouho, až ho to nebude bavit) představí. Je jen na Vás jak to pojmete…zdali: Ahoj já jsem Lucka, je mi 25 a obaly sbírám 5 let a momentálně mám 1000 čajíků. A nebo zdali se podělíte více a přiložíte foto. Můžete zde také představené sběratele přivítat (tyto reakce se časem smažou, ale je příjemné vědět, že si to někdo přečte a rád Vás tu vidí!) Dále do tohoto tématu můžete přidávat příspěvek o růstu sbírky např: Dneska jsem dosáhl první stovky. Toto téma také slouží k pochlubení se se svými krásnými a zajímavými kousky!
Sekce: KDE SE UVIDÍME

RŮZNÁ MÍSTEČKA: Máte chatu, barák, velký byt a nebo jen chuť a po ruce příjemnou restauraci? Napište kdy a kde do názvu, vložte popis a čekejte:)

MODŘANSKÁ SETKÁNÍ: Zhruba dvakrát ročně se dělá mezinárodní čajová burza v Modřanech. Zde je větší klid a čas si popovídat a nejen poměnit. Ikdyž když všichni vidí jaké poklady mají zahraniční repliky hodinek sběratele, tak se vedou smluvní pořadníky ( a to mě vede k nápadu opravdu dát na stůl zahraničních sběratelů papír a zapisovat se, jelikož následné "dohady" a zbytečné čekání, když můžem měnit, nikoho neba).

BURZA V PRAZE: Burzy nyní bývají v Menze na Dejvicích. Vše potřebné se lze dozvědět na http://www.sberatel-ksk.cz/ a to, kdo dorazí a neodrazí a kam se po burze půjde posedět, se řeší právě zde.

Sekce: DOTAZY A PŘÁNÍ PRO ADMINY

NĚCO NEFUNGUJE, CHCETE NĚCO PŘIDAT:
Tak tady není ani potřeba nic vysvětlovat. Prostě pokud potřebujete poradit, něco Vám nefunguje a nebo máte nápad co přidat, stačí písnout sem.

Sekce: JINÉ SBĚRATELSKÉ CENNOSTI

ČAJOVÉ VISAČKY, KRABIČKY, PLECHOVKY: Nabízítě nebo sháníte něco z toho, piště sem.

OSTATNÍ: Kalendáříky, firemní hrnky, propisky, ubrousky,....nabízíte nebo sháníte, stačí písnout tady.

Zamčeno