VKLÁDÁNÍ A ÚPRAVA FOTOGRAFIÍ

Nevíš kde začít, co které funkce fóra nabízí a stále neumíš vkládat fotky? Tak šup sem!
Zamčeno
Uživatelský avatar
Lucinka
Administrator
Administrator
Příspěvky: 598
Registrován: 03 kvě 2007, 19:45
Velikost sbírky: 42000
Bydliště: Holany
Kontaktovat uživatele:

VKLÁDÁNÍ A ÚPRAVA FOTOGRAFIÍ

Příspěvek od Lucinka » 19 dub 2009, 13:40

VKLÁDÁNÍ
Pro ty, kdo mají své stránky: Zkopíruj si URL odkaz svého obrázku a ve svém příspěvku klikni na Img, za to vloz zkopírovaný url odkaz a znovu klikni na tlačítko Img a odesli.
Pro ty, kdo žádné své stránky nemají: Najeď na www.sweb.cz dej přihlásit se. Do políčka jméno napiš teabagsforum a heslo teabags. Vlevo nahoře najeď na správce souborů. Nyní kousek pod tím na Nahrát soubory. A přes tlačítko procházet vyber ve svém počítači fotografii. (fotografii nebo scan prosím pojmenuj nějak rozumně napr. Liptonkatka…proste nejen Lipton, dá se předpokládat, ze jich zde bude casem vice.) Nyní před sebou vidíš všechny nahrané obrázky v podobě názvu a informací o nich. Klikni na ten svůj, on se otevře v novém okně a zde zkopíruj jeho url adresu (označ ji a dej Ctrl+C). A nyní již ve svém příspěvku na fóru klikni na políčko Img pak vlož zkopírovanou adresu (dej Ctrl+V) a znovu Img. Po odeslání příspěvku se Ti v něm objeví obrázek ze stránek - proto ho tam nemaž!
Výsledný odkaz by pomohl vypadat napr. takto. [img]http://teabagsforum.sweb.cz/messmer.jpg[/img (SAMOZREJME VZADU TA ZÁVORKA BUDE DOKONČENÁ )
Ačkoliv se ti to může zdát složité, složité to není!! Zvládá to převážná většina z nás, tak bys ses to mohl naučit také!Vyzkoušej si to třeba v nějakém ne moc navštěvovaném tématu.
ÚPRAVA
Setkala jsem se i s tím, že si nevíte rady s velikostí fotografii. A právě pro Vás a pro ty, kteří neznají kvalitni a jednoduchy programek na upravu, vystrihovani a popisovani scanů je tu můj již po mnoho let oblíbený Irfan. Na adrese http://www.slunecnice.cz/sw/irfanview/ si ho muzete stahnou, po te se jiz vse dá pomocí zkratek upravovat. Ctrl+R můžete zmenšovat velikost . Pokud ze scanu chcete vyriznout nejaky cajik, staci ho pomoci mysi oznacit a nahoře kliknout na nůžky. Pomocí tlačítka F12 se da do scanu něco vepsat. Proste pokud si stáhnete i ČJ, je to ideální a nenáročný prográmek. Ale samozrejme kazdemu vyhovuje něco jineho. Velikost obrázků volte prosím umírněně-na malých nevidíme detaily a kvůli velkým se pak zahlcuje fórum a trvá déle než se načte dané téma.

Zamčeno